Prodejna PLZEŇ

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP PLZEŇ

Do prodejny»
Logo

Prodejna OSTRAVA

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP OSTRAVA

Do prodejny»
Archivy

ForActiv Brno – Aktuality

Uzavření prodejny

16.03.2020

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI,

Z důvodu nařízení vlády ČR v souvislosti se šířením koronaviru jsme se rozhodli, že naše prodejny v Brně, Plzni a v Ostravě budou pro maloobchodní zákazníky uzavřeny a to minimálně do 24.3.2020.

Internetové a telefonické objednávky budou dále vyřizovány beze změny a doručovány Vám, našim zákazníkům, Českou poštou a běžnými dopravci. Současně do 24.3.2020 rušíme i rozvoz zboží z prodejny Brno.

Prodejny zůstanou zavřeny do odvolání a pevně věříme, že to pomůže omezit osobní kontakt s dalšími lidmi a tím přispět k rychlejší stabilizaci celkového dění v naší společnosti.

Držme si palce, aby toto období trvalo co nejkratší dobu a abychom se s Vámi mohli opět setkávat i na našich prodejnách.

O dalším postupu Vás budeme v závislosti na vývoji situace informovat.

                                                                                                       ForActiv.cz


JAK SE K NÁM DOSTAT AUTEM?

11.03.2020

Vážení zákazníci, pokud se k nám na prodejnu chystáte autem, 
na mapě je znázorněn nejsnadnější způsob.

Možnost parkování v ulici Komárovská.

 

 


06.03.2020

 

 

Novinka od firmy GRENADE!

Jestli je energetické nakopnutí to, co potřebujete, tak je nová Reload ovesná energetická tyčinka pro Vás to pravé ořechové!  A když říkáme ořechové, tak doslova.  Její základ totiž tvoří směs ořechových másel (arašídové a kešu), proteinová směs (17g na tyčinku) a ovesné vločky. Jde tedy o skvělý zdroj bílkovin, zdravých tuků a pomalých sacharidů.
Kdy můžete tyčinku zařadit? Jako ranní svačinku, během tréningu pro dodání energie, zkrátka kdykoliv!
Tyčinka je krásně měkká a plná chuti. Grenade nabízí rovnou 3 vynikající příchutě a to – borůvkový muffin, máslovou sušenku a čokoládu.

Tyčinku nyní máte možnost ochutnat u nás na prodejně!

Těšíme se na Vaši návětěvu.


03.03.2020

V posledních desetiletích se věnuje čím dál více pozornosti látkám, které dovedou přirozeným způsobem posílit obranyschopnost organismu. Na špici zájmu se momentálně drží beta-glukany, které ve spojení s dobře známými látkami jako je např. vitamín C, D a zinek dovedou až překvapivě efektivně posílit přirozenou schopnost těla likvidovat virové, bakteriální nebo jiné infekce.

Co je to beta-glukan

Beta-glukany jsou polysacharidy složené z glukózových molekul spojených β -glykosidovou vazbou (β = beta, odtud beta-glukany). Jinak řečeno jde o polymery glukózy. Najdeme je v buněčných stěnách obilovin, řas, bakterií, hub a kvasinek. Mají tedy různý původ a tím pádem i strukturu. Spojuje je to, že všechny nebo téměř všechny mají mimo jiné imunomodulační účinky (jsou imunomodulátory) = příznivě ovlivňují funkci imunitního systému.

V tomto směru se však liší intenzitou tohoto účinku – nejsilnějšími imunomodulátory jsou beta-glukany 1,3 a 1,6 pocházející z buněčných stěn kvasinek nebo hub. Oproti tomu např. beta-glukany z obilovin mají vlastnosti související s hladinou glukózy a cholesterolu v krvi.

Beta-glukany a imunitní systém

Beta-glukany posilují činnost imunitních buněk, konkrétně buněk nespecifického imunitního systému – neutrofilů, makrofágů a dalších. Nespecifická imunita zahrnuje přirozeně probíhající procesy, které jsou vrozené a automatizované. V těle probíhají velmi rychle a týkají se všech cizorodých částic vniklých do těla – bakterií, virů a dalších. Poté, co jsou tělem identifikovány jako nežádoucí, přihází na řadu zmíněné imunitní buňky – neutrofily a makrofágy, které se souhrnně nazývají fagocyty. Spouští totiž proces zvaný fagocytóza.

Při té buňka imunitního systému pohltí nežádoucí částici, rozloží ji pomocí enzymů na neškodné částice, a ty pak vyloučí ven. Fagocytóza probíhá v několika fázích:

  • 1.Aktivní pohyb fagocytů
  • 2.Přilnutí fagocytu ke škodlivé buňce
  • 3.Pohlcení škodlivé buňky
  • 4.Buněčná degradace škodlivé buňky

Úloha beta-glukanu

Samotné beta-glukany proti cizorodým částicím nepůsobí. Aktivují však buňky imunitního systému. Ty mají speciální receptory zvané dectin-1 citlivé na specifické beta-glukany. Jakmile tento receptor beta-glugan naváže, aktivuje se přes určitou intracelulární signalizace celá imunitní buňka a spouští se proces fagocytózy. Po pozření cizorodé částice buňka imunitního systému zaniká a produkuje prozánětlivé látky, které jsou dále likvidovány jinými buňkami nebo antioxidanty.

Posílení role beta-glukanů

Aby však aktivace imunitního systému mohla fungovat, jsou v organismu potřebné dostatečné hladiny dalších látek:

  • Vitamín D – funkce celého imunitního systému závisí na tomto vitamínu. Rybí tuk nebo pobyt na slunci byly dlouho před příchodem antibiotik vědomými nebo i nevědomými léky na nemoci jako je tuberkulóza.
  • Zinek – tento minerál se užíval na posílení imunity už před tisíciletími – na pobřeží Itálie byl nalezený vrak lodi staré 2200 let s primitivními zinkovými tabletami. Zinek je stejně jako vitamín D jednou z opor imunitního systému.
  • Vitamín C – tento známý vitamín podporuje činnost imunitních buněk jako jsou neutrofily a lymfocyty. Je rovněž velmi důležitý při okamžité odpovědi organismu na virus chřipky.

Velmi se proto vyplatí užívat beta-glukany spolu s těmito látkami společně.

Proti čemu nás beta-glukany chrání nejlépe

Především proti infekcím horních cest dýchacích jako jsou chřipka nebo rýma, ale i další. Tento fakt je podpořeny mnoha studiemi. Jedna zkoumala skupinu žen vystavených chronickému stresu. Suplementovaly 250 mg 1,3 a 1,6 beta-glukanů denně. Výsledkem bylo snížení infekcí horních cest dýchacích o 29% oproti 10% u placebo skupiny. Zlepšila se také celková kondice, nálada a energetická hladina. (2)

Jiná studie zkoumala náchylnost k infekcím při užívání beta-glukanů u jedinců s velkou sportovní zátěží (účastnici maratonu). Ve srovnání s placebem měla skupina běžců užívajících 250mg 1,3 a 1,6 beta-glukanů denně snížený výskyt symptomů chřipky a nachlazení po maratonu o 37%. (3)

Závěrem – kde se beta-glukany přirozeně vyskytují

Například v kvasnicích, mořských řasách, obilovinách, ale také v ovesných vločkách.

Doporučený produkt pro suplementaci: Beta Glucan – Viridian Nutrition

Autor článku: Tomáš Kouřil

Zdroje:

1. A review of β-glucans as a growth promoter and antibiotic alternative against enteric pathogens in poultry. Dostupné z: https://www.researchgate.net/publication/318196547_A_review_of_b-glucans_as_a_growth_promoter_and_antibiotic_alternative_against_enteric_pathogens_in_poultry

2. Talbott S., Talbott J.. 2012. Baker’s yeast beta-glucan supplement reduces upper respiratory symptoms and improves mood state in stressed women. Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23378458

3. Talbott S., Talbott J. 2209.  Effect of BETA 1, 3/1, 6 GLUCAN on Upper Respiratory Tract Infection Symptoms and Mood State in Marathon Athletes. Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3761532/

4. McFarlin BK, Carpenter KC, Davidson T, McFarlin MA. Baker’s yeast beta glucan supplementation increases salivary IgA and decreases cold/flu symptomatic days after intense exercise.


BŘEZEN – IDEÁLNÍ DOBA PRO ZAŘAZENÍ ADAPTOGENŮ

01.03.2020

Práce, soukromý život, peníze, účty a nedostatek spánku. To jsou nejčastější (ale zdaleka ne všechny) spouštěče stresu. Moderní doba nás udělala náchylnější k emočním i duševním problémům, a není proto vůbec výjimkou, že se v důsledku chronického stresu dostavuje psychické zhroucení, vyhoření, ale bohužel i zdravotní problémy v oblasti těla.

Podívejme se proto, jak stres vzniká, a jak si můžeme sami pomoci. Je to s podivem, ale i v dnešní době se příliš nemluví o tom, že zvládání stresu můžou velmi významně ovlivnit i stravovací návyky, a především, že se hned nemusíme uchylovat k benzodiazepinům nebo antidepresivům, ale můžeme vyzkoušet třeba takzvané adaptogeny – bylinky, které v dlouhodobém měřítku pomáhají tělu i duši zvládat náročné podmínky.

Dle dostupných zdrojů pociťuje zcela vyčerpávající úzkost 1,5 % pracující populace v celé Velké Británii. V roce 2016 si v Británii pracující lidé kvůli úzkosti, stresu a s nimi spojených problémech vybrali celkem 11,7 milionu tzv. sick days, tedy dnů na zotavenou .

Stres a jeho podoby

Krátkodobý mírný stres může být užitečný – zlepšuje výkon a soustředění (na příklad při zkoušce nebo veřejném projevu). V těchto případech s hladina stresového hormonu vrací do normálu, jakmile stresová situace ustane (je po zkoušce, po důležité schůzce, po deadlinu,…) Jenže někdy původce stresu zůstává po delší dobu. A tady nastávají problémy.

Cítit se neustále přemáhaní dlouhodobým stresem může být, pokud si nijak nepomáháme, naprosto vyčerpávající.  Zasahuje to do fungování těla, které musí vydávat nadmíru energie, aby situaci zvládlo. Začnou se v něm dít procesy, které jej okamžitě nastaví na situaci „bojuj nebo uteč“. Toto nastavení bylo perfektní pro historické původce stresu, na příklad, když museli lidé kdysi utíkat před šavlozubým tigrem, případně jej v boji zabít. Bohužel, s moderními původci stresu se ne vždy dá bojovat nebo před nimi utéct, protože jsou tu neustále.

A v těle jsou pak neustále některé systémy vypnuté (regenerace, správné trávení,…), zatímco jiné zůstávají aktivní (zrychlený krevní oběh, vyšší tlak, …) – dlouhodobě se aktivuje tzv. sympatický nervový systém na úkor parasympatického systému, který pracuje v období klidu. Děje se tak v reakci na zvýšenou hladinu hormonu kortizolu, stresového hormonu, bez něhož by se tělo neobešlo, při chronickém stresu jsou však jeho hladiny nadměrně zvýšené a začíná organismu škodit.

Jak můžou pomoci adaptogeny?

V ideálním případě bychom měli zlepšit příjem důležitých živin ihned, jakmile vidíme, že stres jen tak neodchází. Můžeme zlepšit příjem základních živin, jako jsou tuky, sacharidy a bílkoviny (jak, si povíme dále), a spolu s tím můžeme zapojit do stravy i bylinné extrakty a prášky, konkrétně z adaptogenních rostlin. Jako je Ashwaganda, Rhodiola rosea, Sibiřský ženšen, Schisandra nebo Astragalus.

Účinky látek obsažených v těchto rostlinách byly vědecky zkoumány, a bylo potvrzeno, že souvisí s obnovením energetické hladiny, náladou, vitalitou a odolností proti chronickému stresu. Moderní klinické studie dokonce ukazují, že jejich účinky souvisejí se zlepšením mnoha symptomů spojených se stresem – únavou, úzkostí, depresí, špatnou koncentrací, emočním vyhořením a také výkonností během stresu.

A jaké adaptogeny vybrat?

Ashwaganda

Tato rostlina je původem z Indie a je důležitou součástí Ajurvédské medicíny. Je rovněž známá jako zimní třešeň nebo indický ženšen. V Ajurvédě jako zařazená jako rasajána – látky, které jsou v ní obsažené, omlazují a osvěžují. Je proto užívána, když je třeba posílit fyzickou i duševní kondici a zvládat náročné situace. Studie ukázaly výborné výsledky související s redukcí stresu a úzkosti, a zlepšení celkové kondice.

Sibiřský ženšen

Sibiřský ženšen je slavný díky tomu, že jej užívali sibiřští astronauti ke zlepšení soustředění a výkonu. Tato rostlina pochází z čínské tradiční medicíny, kde je po staletí ceněna pro své adaptogenní vlastnosti.

Rhodiola rosea

Rhodiola pochází z polárních oblastí východní Sibiře a severní Číny, a má velmi dlouhou tradicí užívání coby tonikum. V současné sobě je velmi populární po celém světě díky svým účinkům souvisejícím s adaptacím na stresové podmínky. Studie prokázala u účinných látek vlastnosti související se zlepšením duševního výkonu, fyzické kondice a redukcí psychického vyčerpání.

Schisandra berry

Zatím ne tolik známá, přesto však důstojná partnerka už zmíněným rostlinám je Schisandra. Pochází ze severní Číny a Ruska, a je pravidelně užívána v tradiční čínské medicíně pro posílení tzv. čchi. Někdy se jí říká ovoce pěti chutí, protože plody obsahují všech pět chutí popsaných Čínskou medicínou.  V Rusku bylo provedeno mnoho klinických studií zkoumajících účinné látky, a byly potvrzeny účinky související s potlačením psychického vyčerpání, deprese a zlepšením fyzického vyčerpání. Podobné charakteristiky jako Schisandra má také Astragalus.

Lékořice

Poslední rostlinkou, kterou zmíníme, je lékořice. Nejde sice o adaptogenní bylinu, ale bývá spolu s adaptogeny užívána. A to dokonce už od prehistorických časů – v jižní Evropě a Asii. Látky obsažené v lékořici mají účinky související s úlevou od únavy. A ve spojení s adaptogeny se tyto vlastnosti ještě posilují. Konkrétně se týkají hladiny kortizolu v těle.

Nootropika

S adaptogeny velmi blízce sousedí, případně se dokonce překrývá (Rhodiola a ostatní rostlinky jsou označovány jako přírodní nootropika) kategorie tzv. nootropik. Patří sem na příklad cholin, acetyl-L-karnitin, L-theanin, Fosfatidylserin a další. Účinky všech těchto látek souvisí se zlepšením psychické kondice (koncentrace, oddálení únavy,…) a zároveň potlačení úzkosti. Vedle adaptogenů jsou proto v současném době velmi silným trendem.

Závěrem o stravě

Důležitým krokem je také změna ve stravování. Pokud pravidelně konzumujeme průmyslově upravená jídla, jídla s vysokým obsahem jednoduchých, rafinovaných sacharidů nebo pijeme nadměrné množství alkoholu, bude se zhoršovat naše fyzická i psychická kondice. Proto je třeba do stravy zařadit čerstvé, přírodní potraviny, které neprošly průmyslovou úpravou.

A samozřejmě je také třeba dostatečně spát, odpočívat a věnovat se vhodným relaxačním činnostem.

Autor článku: redakce eFIA.cz

Zdroje:

1.https://www.viridian-nutrition.com/blog/nutrition-news-and-views/how-nutrition-can-combat-stress-using-diet-for-stress-management

2. Chandrasekhar K, Kapoor J, Anishetty S. A prospective, randomized double-blind, placebo-controlled study of safety and efficacy of a high-concentration full-spectrum extract of ashwagandha root in reducing stress and anxiety in adults. Indian J Psychol Med. 2012 Jul;34(3):255-62.

3.P.D. Harms, et al. Leadership and stress: A meta-analytic review, The Leadership Quarterly, Volume 28, Issue 1, 2017, Pages 178-194.

4.Health and Safety Executive. Work related stress, anxiety and depression statistics in Great Britain 2016. http://www.hse.gov.uk/statistics/causdis/stress/ Accessed: 12.09.2017 11:45.

5.Huang L, Zhao H, Huang B, Zheng C, Peng W, Qin L. Acanthopanax senticosus: review of botany, chemistry and pharmacology. Pharmazie. 2011 Feb;66(2):83-97.

6.Kulkarni SK, Dhir A. Withania somnifera: an Indian ginseng. Prog Neuropsychopharmacol Biol Psychiatry. 2008 Jul 1;32(5):1093-105.

7.Panossian A, Wikman G. Pharmacology of Schisandra chinensis Bail.: an overview of Russian research and uses in medicine. J Ethnopharmacol. 2008 Jul 23;118(2):183-212.

8.A.A. Spasov, et al. A double-blind, placebo-controlled pilot study of the stimulating and adaptogenic effect of Rhodiola rosea SHR-5 extract on the fatigue of students caused by stress during an examination period with a repeated low-dose regimen. Phytomedicine. Volume 7, Issue 2, April 2000, Pages 85–89.


NÁŠ AMBASADOR FRANTIŠEK KRČIL JE ZPĚT!

25.02.2020

Ahoj všichni, mé jméno je František Krčil .🙋🏼‍♂️

Prostřednictvím @foractivbrno jsem zpět.💪🏻 Mám tři měsíce po operaci pupeční kýly, kdy jsem necvičil a záměrně neužíval žádné doplňky stravy.
Nyní se opět vracím ke cvičení a sportu🏋🏼🏃🏼.
A teď to hlavní, na co se tady můžete z mé strany těšit? Typy na trénink, suplementaci, recenze na produkty,novinky ForActiv, něco ke stravovaní, různé postřehy a mnoho jiného…


NOVINKY EKOLIFE NATURA!

24.02.2020

 

Organic floral water WILD OREGANO    

OIL OF ORIGANUM

ORGANIC CITRO MAX

PROBIO FLORA Saccharomyces boulardii

Organic Algae CHLORELLA

Organic Algae SPIRULINA  

 


Představujeme atraktivní novinku – Complete Diet Protein!

20.02.2020

 

Protein, který je speciálně sestaven jako náhrada jednoho jídla kdykoli během dne, jako součást vysokoproteinové diety, nebo jako komplexní potréninkový nápoj. Je plnohodnotným nástupcem populárního Diet MRP a lze jej doporučit každému, kdo hledá efektivní nápoj pro podporu spalování nadbytečného tuku a úpravy tělesné hmotnosti.

Complete Diet Protein 600g

-Nástupce Diet MRP
– Komplex proteinů a sacharidů
– Přidané CLA, L-karnitin, zelený čaj, chrom
– Přidaný komplex 23 vitamínů a minerálů
– Přidaný komplex enzymů a prospěšné biokultury
– Náhrada stravy
– Weight management
– Nízkoenergetická dieta


SOUTĚŽ O PRODUKT FIRMY EKOLIFE NATURA DLE VLASTNÍHO VÝBĚRU!

19.02.2020

Přejeme krásné úterý, a abychom si ho ještě o něco více zpříjemnili, tak tu pro Vás máme další soutěž!
Tentokrát soutěžíme o jeden produkt dle vlastního výběru od  Ekolife Natura!

Podmínky soutěže:

1) Lajk k fotce na našem IG profilu – zde.

2) Začít sledovat náš IG profil.

3) Označit do komentáře pod fotkou na IG 2 kamarády, které by výhra také potěšila.

Výherce vylosujeme v pondělí 24.2.

 

O ZNAČCE EKOLIFE NATURA

Ekolife Natura je velmi dynamická a úspěšná společnost ze Slovinska, specializující se na prémiové lipozomální vitamíny, lipozomální chelatované minerály a lipozomální formulace nutrientů prověřené klinickými studiemi. Společnost založily v roce 2007 výživové specialistky, sestry Tjaša a Tajča Pavček. Obrovskou motivací je jim zájem o zdravý životní styl, vzdělávání se, sdílení informací a především to, že jsou obě maminky tří dětí. Před tvorbou každého nového produktu se proto ptají – daly bychom ho i svým dětem? Lepší záruku kvality bychom nenašli. Lipozomální vitamíny od Ekolife Natura jsou naprostou špičkou z hlediska vstřebatelnosti a využitelnosti tělem. Unikátní technologie lipozomů umožňuje transportovat účinné látky přímo k buňkám, takže vitamíny dosahují v těle maximálního možného účinku.


Únor je nejlepší čas pro posílení vylučovacího ústrojí a ledvin.

11.02.2020

 

Co je k tomu nejlepší?

 

Nejlepší čas, kdy dopřát našemu organismu důkladnou očistu, je bezpochyby jarní období. Tělo je po zimě na tuto akci přirozeně nastavené a proč mu ji tudíž nedopřát. Pro ledviny a močové cesty se pak uvádí jako nejlepší období zima a brzké předjaří. Pojďme se proto blíže zaměřit na funkci těchto orgánů a poté na to, jak jim konkrétně pomoci.

Ledviny a jejich funkce

Funkce ledvin je úzce spjata s cévním systémem – jejich hlavním úkolem je čistit krev od odpadních látek a tvořit moč. A právě při tvorbě moči vzniká v těle řada vedlejších produktů jako jsou soli, toxiny nebo voda, které končí v krvi. Společně s močovými cestami, zahrnujícími močový měchýř, močovou trubici a močovody, pomáhají ledviny tyto odpadní látky filtrovat a z naší krve eliminovat.

Ledviny také monitorují a udržují vodní rovnováhu a zajišťují, aby naše tkáně dostávaly dostatek vody. Udržují homeostázu vnitřního prostředí, ovlivňují pH a tvoří hormony endokrinních žláz. Podstatné je také zmínit, že ledviny ovlivňují i tzv. protiplísňovou imunitu, která je pro správné fungování organismu nepostradatelná. Nadměrné množství plísní podporuje hormonální disbalanci a ta, v případě tohoto orgánového okruhu, může vést zejména k chronickým gynekologickým potížím, výtokům či zánětům močového měchýře.

Metod, jak správně čistit ledviny a močový systém, je celá řada. Zmiňme proto ty nejdůležitější.

Hydratace

Každého určitě jako první napadne dodržovat pravidelně pitný režim. Což je určitě správně – hydratace je klíčová. Když tělu dodáváte dostatečné množství vody, ledviny mohou správně odvádět již zmíněné přebytečné odpadní látky. Základem je čistá pitná voda, vhodné jsou však i obohacené bylinné čaje, minerální vody či čerstvé zeleninové a ovocné šťávy.

Strava a potravinové doplňky

Náš jídelníček by měl výživově vyvážený a obohacen o antioxidanty a čerstvé bylinky jako je petržel, kořen pampelišky, zázvor, celer, kopřiva dvoudomá, přeslička či medvědice lékařská. Výhodou dnešní doby je, že pokud máme s některými potravinami stravovací problém, můžeme potřebné látky z nich doplnit prostřednictvím doplňků stravy. Uveďme si proto některé látky, které jsou pro ledviny a močové cesty velmi prospěšné.

Brusinky

Patří určitě mezi ty, po kterých sáhneme při potížích s močovými cestami nejdříve. Jde o vynikající ovoce kyselé chuti. Jsou bohatým zdrojem několika vitaminů a minerálů, včetně vitamínu C, E a K1, manganu a mědi. Díky svému složení mohou pomoci vyhnout se komplikacím s močovým měchýřem a také třeba předejít tvorbě ledvinových kamenů.

Manóza

Monosacharid s netypickou konfigurací, nacházející se přirozeně v ovoci jako je hruška či jablko. Jde o přírodní alternativu antibiotik, která na sebe dokáže vázat bakterie jako je Escherichia coli, což je nejčastější původce infekcí močových cest. Brání jejímu přilnutí na vnitřní povrch ledvin, močové trubice, měchýře i prostaty a následně tak negativnímu působení na tento systém. Manóza je velmi často v přírodních přípravcích pro doplnění léčby močových infekcí spojována právě s brusinkami.

Draslík

Velmi známý minerál fungující v těle jako elektrolyt, který pomáhá regulovat hospodaření s tekutinami. Rovnováha tekutin v těle je ovlivňována koncentrací elektrolytů v organizmu, a to hlavně draslíku a sodíku. Konzumace potravin bohatých na draslík pomůže udržet tuto rovnováhu ve zdravých mezích. Nedostatek tekutin může vést k dehydrataci a to má následně negativní vliv na stavnejen srdce, ale i ledvin. Strava bohatá na draslík pomáhá při vysokém krevním tlaku, při zadržování vody v těle a je prevencí ledvinových kamenů.

Probiotika a prebiotika

Konzumace vyváženého množství vede nejen k nastavení správné rovnováhy bakterií ve střevě a následně i ke zlepšení celkového stavu. I přesto, že každá složka je odlišná, společně díky synergickému účinku, fungují dokonale. Velice často jsou právě proto společně přidávány do různých doplňků stravy a v případě infekcí močových cest jsou často v kombinaci s brusinkami.

Probiotika jsou živé kultury příznivě ovlivňující rovnováhu střevní mikroflóry.

Prebiotika jsou specifické druhy sacharidů a např. inulin, které podporují růst střevní mikroflóry.

Pohyb a psychika

Také je nutno zmínit, že ke správně fungujícím ledvinám můžeme přispět i pravidelným pohybem. Nezdá se to, ale při dostatečné pohybové aktivitě můžeme předejít různým potížím nejen s močovými cestami. Vhodným cvičením vedoucím ke správné činnosti orgánů může být například jóga.

A v neposlední řadě také nezapomínejme na psychiku. Úzkost a jakékoliv vnitřní stresy a deprese vedou k velkému oslabení ledvin a celkové zdravotní nepohodě. Uvádí se, že úzkostliví lidé mají nejvyšší pravděpodobnost, že ledviny nebudou pracovat správně a díky těmto stavům pustí do svého těla toxické látky všeho druhu.

Závěrem

Detoxikací ledvin a močového systému prospějeme svému organizmu jako celku. Mysleme tedy na svoje tělo a starejme se o něj, když ne pravidelně, tak alespoň jednou v roce, v předjarním nebo jarním období, kdy mu po zimě dopřejeme zaslouženou regeneraci.

Autorka článku: Mgr. Daniela Viktorínová

Zdroje:

https://kidshealth.org/en/teens/kidneys.html

https://www.healthline.com/health/kidney-cleanse

Očista ledvin – zbavte se únavy i zavodnění!

https://www.naturalfoodseries.com/13-benefits-cranberries/

https://cs.medlicker.com/1322-draslik-zdravi