Prodejna PLZEŇ

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP PLZEŇ

Do prodejny»
Logo

Prodejna OSTRAVA

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP OSTRAVA

Do prodejny»

Aktuality / Články


Dejte tělu novou sílu růst

17.03.2016

Přišlo jaro, což je možná pravý čas pro očistnou kůru nebo alespoň podporu detoxikace. Přeci jen celý rok a každou minutu nutíme naše tělo ustavičně pracovat, snažíme se z něj dostat jen ty nejlepší výkony, tak si myslím, že by si zasloužilo také nějakou tu regeneraci a pár chvil na zotavení se.

Depositphotos_13827608_original

Během zimy si občas dopřáváme nějaké ty dobrůtky, někdy i obrovské porce neodolatelného masového pohoštění (protože přeci pod zimním kabátem to bříško nejde moc vidět), popíjíme různé vánoční a novoroční drinky, a to už vůbec nemluvím o nás, nadšených sportovcích, kteří nutí své tělo dennodenně usilovně pracovat ve fitness centrech nebo hřištích a pak pro potřebnou regeneraci tělo dostatečně sytíme adekvátním množstvím proteinů, sacharidů a tuků. (Věřím, že u převážné většiny z nás jde o zdravé zdroje těchto makroživin, ale to si musí každý sáhnout do svého svědomí:).) Tak či onak, myslím, že snad každý se mnou bude souhlasit, že je potřeba trošku svému tělu odlehčit a dát mu nový restart. Je třeba rozproudit lymfatický oběh, odstranit z těla zadržovanou vodu i přebytečný tuk, vyloučit toxiny a pročistit celý trávicí trakt.

Tělo musí velice složitě odstraňovat nejen zplodiny naši látkové výměny, ale také škodlivé látky, které celoročně dýcháme a přijímáme z nejrůznějších běžných chemických prostředků, v neposlední řadě eliminuje i zbytky léků, codokážou v těle nadělat pěknou paseku,…a je toho ještě mnohem víc. Nesmíme zapomínat ani na to, že žijeme v uspěchané době, velice často ve stresu, kdy naše tělo není dostatečně okysličováno a tím je pro něho spousta věcí složitější. Vše se pak projevuje především na fyzické i psychické kondici i na tom, jak vypadáme.

Dejme tedy tělu alespoň jednou či dvakrát ročně jakýsi restart ve formě pročištění a tím znovunabytí sil.

Obrovskou roli v detoxikaci hrají játra, ledviny a lymfatický systém. Ale naše tělo není stroj, v němž bysme mohli jednoduše vyměnit opotřebovanou součástku. Je potřeba mu pomoct, a to nejšetrnější, ale přitom ráznou cestou. Na tomto místě navrhuji extrakty z bylin. Byliny měly vždycky obrovskou sílu, ale musíme je umět používat a přizpůsobit očistnému procesu i naše tělo, aby se účinek bylinek mohl projevit.

Máme pro vás jeden vyzkoušený typ: zkuste tuhle kombinaci: Milk Thistle a Clever tincture (Gallum aparine).

Milk Thistle – Ostropestřec mariánský, bylinka, která je silným pomocníkem pro detoxikaci, současně i regeneraci jater, na zlepšení funkce žlučníku, čímž může pomoci i při trávení. Díky svým účinkům je hojně používan i při hepatitidě, intoxikaci jedy, při cirhóze jater aj.

Galium aparine – Svízel přítula – bylinka, která je vynikající na odstranění toxických a odpadních látek z těla, tedy k odvodňování a čištění lymfatického systému, čímž pomáhá tělu zbavit se i zadržované vody, která se často drží v podkoží. Svízel se užívá i pro podporu slinivky a sleziny.

Samozřejmě je ale zapotřebí přizpůsobit plánované detoxikaci těla i jídelníček. Tím mám na mysli zaměřit se na stravu v co nejpřirozenějším stavu, dostatečně pít – především čistou vodu – občas si dopřát čerstvé zeleninové šťávy a samozřejmě se vyhnout jakýmkoliv fastfoodovým pokrmům a nejlépe i jakýmkoliv zpracovaným potravinám (musli si můžete nachystat i sami bez použití cukrů, nesmyslně sladkých cornflaků, ztužených tuků… nebo chutné pesto si také během pár sekund připravíte sami,…).

Snad jen poznámka nakonec pro bodybuildery: nemusíte se bát, že když na pár dní (alespoň týden) trošku polevíte z příjmu bílkovin a pročistíte tělo, že najednou ztratíte minimálně 4 kila své vydřené svalové hmoty. Tím, že tělu na chvilku odlehčíte, získáte nový impuls, novou sílu a tělo bude mít opět na co reagovat.

Monika Musilová