Prodejna PLZEŇ

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP PLZEŇ

Do prodejny»
Logo

Prodejna OSTRAVA

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP OSTRAVA

Do prodejny»

Aktuality / Články


ÚČINNÁ PŘEDTRÉNINKOVÁ KOMBINACE

03.07.2015

Ne vždy platí, že čím více, tím lépe. Pokud patříte mezi jedince, kteří se s nadšením pustili do získání svalové hmoty, nebo jen zkvalitnění již nabrané hmoty, zpevnění nebo posunutí se o další level výše, není dobré nabrat všechny možné suplementy – doplňky, které potkáte. Nejdůležitější je (pokud se jedná o variantu první, tedy pokud se chystáte nabrat kvalitní svalovou hmotu) vždy především vaše strava, ta je opravdu základ. Teprve pokud si vhodně a správně sestavíte jídelníček, který budete dodržovat a usoudíte, že už vám strava nestačí, že už by to chtělo další „nový impuls“ pro další nárůst svalové hmoty, teprve potom sáhněte po kvalitních a cílených doplňcích stravy.

Pak hlavně nepropadat panice nebo horlivému nadšení stylu „hurá do toho“, kdy nakoupíte skutečně všechno, co potkáte nebo naopak něco, co kvalitou nestojí skutečně ani za řeč. Jednak můžete zbytečně hluboko šáhnout do vaší peněženky a jednat můžete účinnost některých doplňků, nevhodným nakombinováním s jiným doplňkem, naprosto zničit.

Jednou z možností, jak získat vynikající kombinaci pro nabírání nejenom kvalitní svalové hmoty, zpevnění, ale i získání síly, dynamičnosti a výbušnosti do tréninku a podpořit regeneraci, je spojení předtréninkové kombinace ANABOLIC ADITIVUM spolu s dextrosou.

ANABOLIC ADITIVUM je směs velice kvalitního creatinu, fermentovaného L-glutaminu, HMB a kys. listové. Je to tedy taková „all in one formule“ založená však na kvalitě a čistotě surovin i zpracování. Nemusíte tedy kupovat zvlášť L-glutamin, creatin a HMB. Máte všechny tyto složky pěkně v jednom, takže se ve výsledku projeví synergický efekt, tedy všechny složky ANABOLIC ADITIVIUM působí vzájemně a vzájemně se podporují a efekt se tím znásobí.

Tato kombinace dodá energii, dostatečně povzbudí, dodá sílu, zajistí dostatek energie po celou dobu tréninku a zajistí dávku těchto aminokyselin v průběhu celého tréninku, čímž zabrání možnému rozkladu svalových vláken a nastartuje regenerační pochody v těle.

Protože je součástí této „all in one formule“ CREATIN, je velice dobré nakombinovat ANABOLIC ADITIVUM s nějakou formou sacharidu, například dextrosou, která pomůže creatinu dostat se do svalových buněk. Creatin je pro budování svalové hmoty nejlepší. Důležitá je však jeho kvalita a znalost, jak jej dávkovat. Creatin je zdrojem energie, zvyšuje totiž zásoby kreatinfosfátu, který je k dispozici pro regeneraci ATP (energie).  Zvyšuje se svalová síla i objem, zlepšuje se regenerace a dá se říci, že do určité míry i svalová vytrvalost.

HMB, tedy (ß-hydroxy-ß-methylbutyrát) je zase zdrojem aminokyseliny Leucinu, která je, jak je známo, hlavním spouštěčem dráhy mTOR, tedy dráhy pro tvorbu svalové hmoty. Má pozitivní vliv na svalovou sílu a zvyšuje objem svalové hmoty.

GLUTAMIN- zase reguluje rovnováhu bílkovin, zabraňuje taktéž ztrátám svalové hmoty (tedy má antikatabolický efekt), zlepšuje stav vašich střev, což je pro vstřebávání jakéhokoliv doplňku stejně stěžejní a podporuje tvorbu svalové hmoty i její regeneraci. Glutamin má vliv i na kvalitu vašeho spánku, který je pro proteosyntézu velice důležitý, protože jak všichni víme, „rosteme“, když regenerujeme, tedy odpočíváme 🙂

 

Jako doplnění bych přidala i potréninkovou možnost velice kvalitní a prověřené kombinace, a to ONE STOP EXTREME s dextrosou je naprosto perfektní a vyzkoušená kombinace, která vám dodá skutečně vše, co po tréninku potřebujete. Někdo by mohl namítnout, že v ONE STOP EXTREMu je cukru dostatek, ale jedná se o sacharidy pocházející z organických vloček, jde tedy o polysacharidy a my potřebujeme po tréninku i jednoduché cukry, aby se nám dodané aminokyseliny a bílkoviny mohly dostat do svalů. Proto si přidáme do dávky one stopu extrem i odměrku jednoduchého cukru.

Mgr. Monika Musilová