Prodejna PLZEŇ

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP PLZEŇ

Do prodejny»
Logo

Prodejna OSTRAVA

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP OSTRAVA

Do prodejny»

Aktuality / Články


Raw kakaové boby aneb ta nejčokoládovější čokoláda

30.06.2015

Což takhle dát na cestě místo pražených oříšků třeba celé nepražené, kakaové boby?  Máte po cvičení chuť dát si ještě něco malého navíc než „jen“ povinný proteinový koktejl? Nebo prostě jen MILUJETE chuť ČOKOLÁDY? Udělejte to tak, aby jste si pochutnali a ještě přitom udělali něco pro sebe. Takže, jak se říká, zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Pokud milujete chuť čokolády, tak raw  kakaové boby představují její její naprostý základ, v podstatě takový „základní stavební kámen“. Ochutnáním pravých, nepražených kakaových bobů tedy teprve poznáte tu pravou, luxusní a čistou chuť čokolády.

Kakaové boby jsou plody kakaovníku Theobroma cacao. Kakaové boby jsou ručně sbírány, loupány a poté sušeny při nízké teplotě. Nejsou nijak tepelně upravované, což je první obrovský bonus, neobsahují žádná aditiva, což je dalším, v dnešní době vynikajícím pozitivem, a v neposlední řadě obsahují raw kakaové boby mnoho antioxidantů, minerálů a vitamínů.

Raw kakaové boby nejenže skvěle chutnají, jsou křupavé, energeticky povzbudí, ale lze snadno i cíleně využít. Jsou i zdrojem hořčíku a organické síry, takže  kakaové boby působí na náš organismus jak uklidňujícím, tak povzbuzujícím účinkem, za což jsou zodpovědné látky anandamid, arginin, dopamin, tryptofan a fenyletylamin. Obsahují značné množství hořčíku, což je důležité třeba po cvičení, protože hořčík dokáže podpořit regenerační procesy a navodit uklidňující pocity. na druhou stranu, všichni dobře víme, jaké pocity uvolnění a blaha, dokáže čokoláda navodit. To stejné a v ještě silnějším měřítku dokáží kakaové boby.

Nepražené kakaové boby mají skutečně výraznou chuť, kterou můžete přirovnat k vysokoprocentním čokoládám. Oproti klasickým „čokoládám“ však neobsahují žádné přidané cukry, tuky, barviva, aditiva a jiné.  Standardně se kakaové boby podávají pražené nebo i jinak dochucované, takže většina zmíněných, vynikajících vlastností kakaových bobů je zničena. Takže zkuste tu pravou, nejčokoládovější a nejzdravější chuť.

Takže ať už jen tak na cestu do ruky nebo nadrcené na oblíbenou ovesnou kaši, rozmixované do lahodných smoothie,….vždy v raw kvalitě a s chutí 🙂

Mgr. Monika Musilová

Certifikovaný poradce pro výživu a suplementaci