Prodejna PLZEŇ

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP PLZEŇ

Do prodejny»
Logo

Prodejna OSTRAVA

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP OSTRAVA

Do prodejny»

Aktuality / Články


KVĚTEN – DLE TCM NEJVHODNĚJŠÍ ČAS PRO POSÍLENÍ SRDCE A KREVNÍHO OBĚHU

04.05.2020

Multivitamin a multiminerál jako prevence i pomoc.

Platí, že jedinci s vysokým rizikem rozvoje kardiovaskulárních onemocnění mohou mít prospěch z pravidelného užívání multivitaminu a multiminerálu.Pro zajištění maximálního zdraví srdce a prevenci kardiovaskulárních onemocnění existují také speciální multivitamíny a multiminerály. Obsahující především látky, které mohou výrazně podpořit zdraví srdce, například:

Extrakt z plodu granátového jablka

Granátové jablko (Punica granatum) je ovoce bohaté na látky zvané polyfenoly, u nichž byly potvrzeny účinky související s potlačením oxidativního stresu, kornatění cév a zvýšeného krevního tlaku. Granátové jablko obsahuje více než 100 bioaktivních složek a je už po dlouhou dobu užíváno pro nápravu mnoha zdravotních problémů.

Extrakt z česneku

Česnek (Allium sativum) je velmi bohatou zásobárnou flavonoidů a sloučenin (jako je na příklad allicin), u nichž byly potvrzeny mnohé prospěšné účinky. Významně se osvědčil v boji s bakteriemi, viry, houbami a parazity, zároveň však jeho účinky souvisí s hladinou krevních tuků, stavem cévních buněk a jejich fungováním.

Vitamin B12

Vitamin B12 je jednou ze základních složek metabolismu homocysteinu. Zvýšená hladina homocysteinu se podílí na endoteliální dysfunkci (porucha funkce cévní výstelky) a dalších kardiovaskulárních onemocněních.

Vitamin D

Vitamin D označuje skupinu vitaminů rozpustných v tucích, jedná se o skupinu steroidních hormonálních prekurzorů označovaných jako kalciferoly. Z kalciferolů se syntetizuje kalcitrol, což je hormon, který ovlivňuje metabolismus vápníku a fosforu.

Závěr

Užívání multivitamínu a multiminerálu je vzhledem k úbytku obsahu mikronutrientů v běžné stravě velmi vhodné.Pokud se při výběru multivitaminu a multiminerálu zaměříte na obsah těch správných látek, může jejich užíváním také výrazně pomoci předcházet riziku rozvoje kardiovaskulárních chorob. Při výběru se zaměřte na to, aby byl pokud možno dávkován v rozpustných kapslích a obsahoval organické (ideálně chelátové) formy minerálů.