Prodejna PLZEŇ

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP PLZEŇ

Do prodejny»
Logo

Prodejna OSTRAVA

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP OSTRAVA

Do prodejny»

Aktuality / Články


Amino Fusion – nový pre-workout od Reflex Nutrition je tu!

20.03.2017

Amino Fusion – nový pre-workout od Reflex Nutrition je tu!

Amino Fusion rozšiřuje řady předtréninkových produktů a doplňuje BCAA Intra Fusion

AMINO FUSION®

– pre-workout, ideální doplnění BCAA Intra Fusion
– 3,2 g BCAA v poměru 2:1:1 (L-leucin, L-isoleucin, L-valin)
– 1,8 g citrulin malátu, 1 g beta alaninu, 1 g L-karnitin tartrátu
– 100 mg kofeinu
Co je Amino Fusion®?
Amino Fusion® je pre-workout navržený pro každého jedince orientovaného na udržení anabolického stavu během tréninku i celého dne. Je toho dosaženo díky vysokému obsahu BCAA získaných fermentační technologií. Vedle toho ještě dodá řádnou dávku kofeinu, citrulin malátu, beta alaninu a karnitin tartrátu.
Amino Fusion® funguje perfektně samo o sobě, pro dosažení maximální podpory tréninku můžete zkombinovat s BCAA Intra Fusion. Amino lze rovněž bez problémů konzumovat kdykoli během dne jako plnohodnotný energetický nápoj bez obsahu sacharidů.
BCAA v poměru 2:1:1
Existuje velké množství doplňků obsahujících větvené aminokyseliny v poměru 4:1:1 nebo i vyšších. Ne první pohled se zdá, že čím vyšší číslo, tím vyšší účinnost, skutečnost je však odlišná.

Proč BCAA? A proč volit poměr aminokyselin 2:1:1?

Neměly by BCAA větší účinek při poměrech 4:1:1 nebo 8:1:1? Realita je trochu jiná.

Společnost Reflex Nutrition uvedla nový výrobek Amino Fusion doplňující přechozí intra-tréninkový nápoj BCAA Intra Fusion. Oba tyto produkty obsahují větvené aminokyseliny L-Leucin, L-Valin, L-Isoleucin v poměru 2:1:1. Proč ale nepoužít vyšší poměr, jak je tomu u jiných výrobků? Nebylo by to efektivnější? Abychom se dostali k odpovědi, pojďme nejdříve začít tím, proč vůbec užívat BCAA.

Důvody jsou velmi jednoduché. Jsou totiž efektivní ve všech směrech, v nichž se v posilovně snažíme dosáhnout nějakých cílů – v nárůstu svalové hmoty, redukci tělesného tuku a nebo obojím zaráz.

Za prvé: BCAA stimulují vznik nové svalové tkáně tím, že působí přímo v ní, což se děje prostřednictvím dvou jednoduchých procesů. Nejdříve pomáhají nastartovat proteosyntézu, která je pro tvorbu svalu nezbytná, a poté poskytují samotné „stavební bloky“ pro vznik svalové tkáně.

Co důkaz?

Výzkumníci v jedné současné studii1 dospěli k závěru, že „Spolu s posílením fosforylace p70S6k mají BCAA také anabolický účinek na skeletální svalstvo – tentýž efekt, jako má procvičování svalu a následný odpočinek.“

Jiná studie2 zkoumající účinky BCAA při rezistenčním tréninku došla k závěru, že „Osmitýdenní suplementace doplňkem obsahujícím BCAA v průběhu rezistenčního tréninku vedla při srovnání se syrovátkovým suplementem nebo sportovními drinky k většímu úbytku tělesného tuku, zvýšení hodnoty lean mass indexu a zvýšení hodnoty RM u bench pressu a squatu.“

Za druhé: Pomáhají s vytrvalostí. Aminokyselina tryptofan v průběhu cvičení zvyšuje hladinu 5-HT (serotoninu), což v reakci na zvýšenou námahu sděluje mozku, že jste unavení. Větvená aminokyselina L-Valin v tomto působí prospěšně, neboť efektivně zpomaluje přenos informace o únavě.

Co důkaz?

Studiezaměřená na toto došla k závěru, že „Příjem BCAA zvyšuje jejich koncentraci v plazmě a tím předchází zvyšování hladiny tryptofanu, což následně brzdí syntézu 5-HT v mozku a oddaluje celkové vyčerpání.“

Gomezova4 studie potvrdila, že, „Předtréninková suplementace L-valinem předchází zvýšené syntéze 5-HT během cvičení. Tato studie také poskytla důkazy o pozitivních fyziologických a psychologických účincích suplementace BCAA během tréninku.“

Za třetí: L-isoleucin pomáhá zpracovávat tuk na energii, což vede k celkovému úbytku tuku v těle. Jednoduše popsáno, L-isoleucin pracuje na buněčné úrovni, kde může působit na PPAR receptory ve svalové tkáni a játra spouštějící spalování tuků, zatímco zabraňuje signálu nabádajícímu k ukládání tuků.

Co důkaz?

Japonští vědci konstatovali5: „Naše současná zjištění potvrzují, že „Isoleucin současně aktivuje absorpci a oxidaci mastných kyselin v játrech a skeletálním svalstvu.“

Proč ne více L-leucinu?

Zmíněné studie zaměřené na posilování svalové tkáně používaly poměr 2:1:1, většina studií zaměřených na výdrž zkoumala tentýž poměr nebo účinky samotného L-valinu, zatímco pro redukci tuku je používán samotný L-isoleucin. Z toho je pak selskému rozumu naprosto jasné, proč volit tento poměr a ne jiný. Jeden díl tvořený izoleucinem a jeden valinem dává perfektní smysl kvůli jejich účinku při redukci tělesného tuku a prevenci vyčerpání. Proto Reflex Nutrition používá poměr 2:1:1 přes deset let.

Proč ostatní společností používají poměry jako 4:1:1 a 8:1:1 ?

To je opravdu dobrá otázka. Většina společností přijde se stejnou výmluvou – L-leucin má největší anabolický účinek, proto ho dáváme víc. To je sice pravda, ale zároveň přijdete o benefity isoleucinu a valinu. Jediný moment, kdy je nadměrečný L-leucin prospěšný, je těsné po tréninku, kdy je třeba posílit proteosyntézu – k tomu slouží jiný doplněk od Reflexu – Growth Matrix.

Poměry 4:11 a 8:1:1 jsou VÝRAZNĚ LEVNĚJŠÍ NA VÝROBU

Jestli je toto důvod, proč některé společnosti prodávají doplňky s těmito poměry, je těžké říct, nicméně nepopiratelným faktem je, že L-leucin je téměř o 50-60% levnější než valin a o 60-70% levnější než izoleucin. Pokud na základě toho předpokládáte, že výrobky s takovýmito poměry budou logicky levnější, pravděpodobně to tak nebude. Ve výsledku akorát zmíněné společnosti ušetří.

Jaké je shrnutí?

Jednoduše – BCAA jsou cenným přínosem do stravovacího režimu každého sportovce, příznivce fitness a kulturistiky nebo obecně jedince se zvýšenou fyzickou zátěží. A pokud chcete jejich účinek zahrnující posílení svalů, výdrže a redukci tuku využít opravdu naplno, vyplatí se zvolit doplňky s poměrem 2:1:1, který má vědecky ověřenou účinnost.
Reference:

1 Intake of branch-chain amino acids influences the levels of MAFbx mRNA and MuRF-1 total protein in resting and exercising human muscle. Am J Physiol Endocrinol Metab. 2012

Stoppani, J., et al., Consuming branched-chain amino acid supplement during a resistance training program increases lean mass, muscle strength and fat loss. Journal of the International Society of Sports Nutrition 2009.

3  Blomstrand E. A role for branched-chain amino acids in reducing central fatigue. J Nutr. 2006

Gomez-Merino, D., et al. Evidence that the branched-chain amino acid L-valine prevents exercise-induced release of 5-HT in rat hippocampus. Int J Sports Med. 2001

5  Nishimura, J., et al. „Isoleucine Prevents the Accumulation of Tissue Triglycerides and Upregulates the Expression of PPAR{alpha} and Uncoupling Protein in Diet-Induced Obese Mice.“ J. Nutr., March 2010